Jmeno:Stanislav
Přijmeni:______
Bydlište:Ostrava
ICQ:450520233
Steam:Mám
Aktivni hranii:2-3roky
Oblibeny gun:m4,aK,AWP..:))

Jsi...

Žena (55 | 49%)
Muž (57 | 51%)
 
 
 
 

O hře

S velkým potěšením vám hodlám představit hru Hidden & Dangerous 2 (HD2). Dlouho jsem spolu s mnohými z vás čekal na vydání pokračování úsešnej akční hry z prostředí speciálních vojenských jednotek. A už je to tady a ja s potěšením hned úvodem zjištěno, že HD2 nesklamal.

V HD2 se vtelíme do role vojáka SAS a budeme všude po světě bojovat v nejnebezpečnějších a nejdůležitějších operací druhé světové války. Dokopy bude treba prokousat přes 23 misí v Africe, Norsku, Normandii, Barmě, Alpách a samozřejmě také (jak se nasprávnu hru od Illusionu patří) v Čechách. Misie v každé ze zemí jsou seskupeny do jedné velké role, kterou po částech plníme. Musím velmi pochválit level designérů za pestré prostředí plné hezkých objektů všeho druhu. Okolní krajinka mě opravdu uchvátila, av každém z prostředí (zimní lesní krajinka, severský ostrov-ledovec, hluboká džungle Barmy, africká poušť ...) jsem se cítil zcela přirozeně a každé mělo výbornou atmosféru, což náramně vťahovalo do hry a přidávalo na napětí i zábavě.Hidden & Dangerous 2

S velkým potěšením vám hodlám představit hru Hidden & Dangerous 2 (HD2). Dlouho jsem spolu s mnohými z vás čekal na vydání pokračování úsešnej akční hry z prostředí speciálních vojenských jednotek. A už je to tady a ja s potěšením hned úvodem zjištěno, že HD2 nesklamal.

V HD2 se vtelíme do role vojáka SAS a budeme všude po světě bojovat v nejnebezpečnějších a nejdůležitějších operací druhé světové války. Dokopy bude treba prokousat přes 23 misí v Africe, Norsku, Normandii, Barmě, Alpách a samozřejmě také (jak se nasprávnu hru od Illusionu patří) v Čechách. Misie v každé ze zemí jsou seskupeny do jedné velké role, kterou po částech plníme. Musím velmi pochválit level designérů za pestré prostředí plné hezkých objektů všeho druhu. Okolní krajinka mě opravdu uchvátila, av každém z prostředí (zimní lesní krajinka, severský ostrov-ledovec, hluboká džungle Barmy, africká poušť ...) jsem se cítil zcela přirozeně a každé mělo výbornou atmosféru, což náramně vťahovalo do hry a přidávalo na napětí i zábavě.Samotné úkoly, které budeme v misiach plnit jsou výborně navržené, pestré, ale přirozené pro vojáků speciálních jednotek. Budeme zajímat německých důstojníků, hledat tajné dokumenty o výzkumu, sabotáží nepřátelské vozidla a lodě, vyslobodzovať zajatých vojáků, zachraňovat havarovaného pilota a mnoho mnoho dalšího. Dalším kladem je, že nám nikdo nenanúti jako máme tu či onu roli splnit. Jednoduše nás vyšmaria na "místě činu", strčit nám do ruky mapu a vybavení, které si sami zvolíme, řeknou nám stručně co můžeme čekat as čím je třeba počítat a hlavně, co od nás chtějí. Vše, co se bude dít dále, je už naše věc. Je jen na nás, zda narobíme randál a postrielaju splašene pobehujúcich Němců, nebo se budeme skrývat a celou akci odbaví s minimálním počtem mrtvých a zcela po tichu. Záleží jen na naší šikovnosti.

Jak jsem již zmínil, zbraně a výbavu si před každou misí vybereme sami. K dispozici máme vše od nože přes pistole, pušky, sniperka až po lehký kulomet, bazooku, granáty a trhaviny. Vše samozřejmě platná ze zbraněmi druhé světové. Do výbavy nám ještě přibudou rezervní zásobníky, nejaká tá lékárnička, kompas, dalekohled, zda štikacie kleště. Můžeme si nabali co jen chceme, ale jen tolik, kolik unese. Většinou je výhodné nabali si toho méně a shromažďovat zbraně a náboje po mrtvých Němců.

Co se týká nepřítele, ten je na celkem slušné úrovni IQ. I sebemenší hluk hned alarme okolní hlídky av horším případě i způsobí poplach a to se pak na co dívat. Jednou jsem se tak snažil zaparkovat džíp za jednou budovou a nepozorovaně vniknout dovnitř. Zvuk džíp však vyhnal z budovy stráže a ja som skončil hlavou v písku. Nepřátelé mají také smysl pro kolektivní práci, a tak pokud jich je více, rozdělí se a jdou na nás z různých stran. Někdy se záměrně plazia velkou oklukou, aby nás prekvapili zezadu. Velmi mě potěšil fakt, že v HD2 se můžete zahrávat s morálkou nepřítele. Pokud někomu vystrelit z ruky zbraň, nebo vystrelit varovnou dávku při jeho hlavě, nebo mu zabijete kamarádů a velitele, může se stát, že se vyľaká a vzdá se vám. Vy ho pak zviažete a je po srande.

Nemohu však jen chválit, navzdory všemu totiž AI HD2 není dokonalá. Stali se mi i situace kdy AI zcela selhala. Tak například jsem se dostal na tank, aniž po mně vystřelil a to jsem do něj dříve z velké dálky napálil bazooku. A jak jsem si tak lenošit na tom tanku, ten jen bezradne kroucení vývrtem a všichni Němci ve snaze zabít mě šili do vlastního tanku. Kamenem úrazu jsou však dveře. AI vojáci totiž jdou do nich jako slepí a dokud nejsou přesně uprostřed dveří, nepozre se, kam to vlastně jedou. A tedy stačí jen čekat rovno oproti otevřeným dveřím a všichni AI vojáci jsou již jen formalitou.

Co se systému hry týče, můžeme hrát sami, nebo s dalšími třemi vojáky, kterým velíme. Dále si můžeme vybrat, zda bude nutné v každé misi vyzabíjať všech Němců (tento mód má včas název "Krvipreliatie"), nebo nikoli. Pokud hrajeme v týmu, svým spolubojovníků velíme z numerické klávesnice přes rozbalovací menu v pravém dolním rohu obrazovky. Můžeme vydávat rozkazy pro přesun, střelbu, krytí, příkazy o formaci a příkazy na zvláštní akce. Mylím, že si z položkami v tomto menu celkem dobře vystačíme. Jak to již bývá, ani ten nejlepší rozkaz nevystihuje to, co vlastně od našich kamarádů chceme a tak nám často zavadzajú, šplhají kam nemají, nebo střílejí v nevhodnou dobu a je z nich více starostí než užitku. Je zde však i možnost naplánovat si akci v jakémsi editoru přímo během hraní. To však jaksi není to pravé ořechové. Vytrhne vás to z deja a ztratí se všechno napětí. Pokud si tedy chcete HD2 vychutnat, hrajte bez kumpánov a vše dělejte podle svého. Takisto doporučujem nejtěžší obtížnost. Ja som si zvolil druhou nejtěžší, a i když to nebylo vůbec lehké, myslím, že dobrý hráč zvládne i více. A pokud nás již AI nedokáže uspokojit, nebo se nám nechce hrát samotě, můžeme si HD2 zahrát přes LAN, nebo internet.

Hidden & Dangerous 2 je kvalitní hra v pěkném grafickém kabátě, se spoustou dobrých nápadů, dobrou AI a pestrým dějem. Není důvodu, proč by měla ve vaší sbírce her chybět.

:D

 Hodnocenii:.cRoOsS. [aĐmin]  40%
 Hodnocenii: Dudlik  72%

Hraješ tuto hru??

Ano...:P (10 | 53%)
Ne..:)) (5 | 26%)
Ted vyzkouším..:D (4 | 21%)